turyści
menu menu

Menu główne
Strona głowna Patronat medialny Logowanie Nasze recenzje Informacje prasowe Mapa strony Kontakt Linki
Turyści
Wypoczynek
Informacje o hotelach
Na forum
Szukaj na stronie

Menu użytkownika
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 4

statystyka
subskrypcja
informacje o nowych wersjach na twój mail!
Partnerzy
Artykuły > Fakultatywnie > Dubrownik
Dubrownik - zabytki, historia, stare miasto, czerwone dachy Dubrownik to popularne miasto i zarazem port w południowej części Chorwacji. Jest to jeden z najchętniej wybieranych przez turystów, kierunek wycieczek fakultatywnych. Miejscowość zamieszkiwana jest przez 50 tyś stałych mieszkańców, a główne źródło dochodu stanowi oczywiście turystyka. To na niej opierają swoje budżety domowe niemal wszystkie rodziny. Dubrownik przez lata przeszedł przez wiele wojen, w tym tą niedawną na Bałkanach. Do tej pory jest mnóstwo pozostałości po tamtych wydarzeniach. Budynki wciąż są zniszczone. Najważniejszym zabytkiem jest stare miasto, które wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Charakterystyczną cechą tego miejsca są czerwone dachy. Kiedy chodzić będzie wkoło i podziwiać widoki, przyjrzyjcie się i spróbujcie znaleźć jaki kolwiek daszek mający inny kolor. Oczywiście nie ma takiego, gdyż po prostu jest to zakazane.


Wszystkie zabytki Dubrownika zgromadziły się w zasadzie w okolicach starego miasta. Oto lista tych najważniejszych:
  • pałac Sponza
  • kościół św. Vlaha
  • kościół Jezuitów
  • pałac rektorów
  • mury miejsce
  • 20 bastionów oraz baszt 
Dubrownik
komentarz[2] |

Komentarze do "Dubrownik"

lbVQikShzkDgy - 2012-09-28 18:57:30
Znaleźli się ci, ktf3rzy tyle sukcesf3w w siopcre odnieśli , a w marnej polskej (piłkarskiej) rzeczywistości odnaleźć się nie potrafią. Troszeczkę obiektywizmu i pokory! Poza tym, kibice Stilonu, żajmijcie się sobą i swoim klubem, nie wiecznym utyskiwaniem na Stal, to Wam to może na dobre wyjdzie. Oto bowiem znaleźli się znawcy żużla, a nawet na meczu piłkarskim (zazwyczaj) frekwencją nie powalają!
autor: ~aknEDefvPBhnqAcUo

SOHnwjHZCsTiKPWcVuS - 2012-12-18 11:58:08
„Jak należy przygotować sacomhf3d do dłuższej podrf3ży? Na co należy zwrf3cić uwagę, co sprawdzić, co zabrać i mieć w bagażniku?” 1. Zabrać niezbędne dokumenty (ubezpieczenie OC, prawo jazdy, dowf3d rejestracyjny, paszport itd.) i odpowiednio je zabezpieczyć. 2. Sprawdzić wcześniej stan techniczny pojazdu (stan ogumienia, wyposażenie pojazdu w apteczkę pierwszej pomocy, gaśnicę i trf3jkąt ostrzegawczy, dodać płynu do spryskiwaczy). 3. Dokładnie zaplanować podrf3ż, trasę i czas przejazdu. 4. Starać się zaplanować przejazd w godzinach dziennych. W nocy jest zła widoczność, a zmęczenie kierowcy wpływa na bezpieczeństwo podrf3ży. 5. Zaplanować miejsca postoju na odpoczynek. Najlepiej wybrać miejsca uczęszczane, gdzie zorganizowane są specjalne miejsca parkingowe. Może to być np. parking na stacji benzynowej lub parking strzeżony. 6. Wybierać drogi głf3wne, a unikać, jeżeli jest to możliwe, drf3g bocznych.Spakowane do bagażnika:- ubrania,gadżety,kosmetyczka i apteczka
autor: ~BNCFmoGCuqYFHlChcesz dodac dlugi komentarz? Dodaj go w konkursie i wygraj nagrody!

podaj: imię
e-mail
temat
tre¶ć
 

Turysci na Facebooku

Biura podróży - opinie
Reklama
Ankieta
Gdzie w 2014 roku na wakacje?
Egipt
Tunezja
Turcja
Hiszpania
Grecja
Chorwacja
Bułgaria
Włochy
Inny kierunek
Niestety - zabraknie środków na

[wyniki | ankiety]
Najpopularniejze wyjazdy
Kalendarz
Styczeń
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
© 2004 turysci.info. Wszelkie prawa zastrzeżone.
0.039 | powered by jPORTAL 2